Aproximadament un terç de l'equip docent de l'escola segueixen la carrera acadèmica, alternant la docència amb activitats de recerca i/o de transferència de tecnologia. La resta, són professorsat associat, que compatibilitza l'exercici de la docència amb una activitat professional de reconeguda qualitat que poden transmetre a través de tallers i pràctiques, garantint la introducció d'aspectes reals de l'entorn econòmic, social i professional en les activitats formatives dels estudiants. Aproximadament el 30% dels membres del PDI són dones.

Claudi Aguiló Aran
Departament de Tecnologia de l'Arquitectura
claudi.aguilo@upc.edu
Professor/a associat/da

Elena Albareda Fernández
Departament d'Urbanisme, Territori i Paisatge
elena.albareda@upc.edu
Professor/a associat/da

Genís Àvila Casademont
Departament de Representació Arquitectònica
genis.avila@cairat.upc.edu
Professor/a associat/da

Modesto Batlle Blanco
Departament d'Urbanisme, Territori i Paisatge
modest.batlle.blanco@upc.edu
Professor/a associat/da

Mariona Benedito Ribelles
Departament de Projectes Arquitectònics
mbenedito@coac.net
Professor/a associat/da

Luis Beriain Sanzol
Departament de Projectes Arquitectònics
luis.beriain@upc.edu
Professor/a associat/da

Gerard Bertomeu Farnós
Departament de Representació Arquitectònica
gerard.bertomeu@upc.edu
Professor/a associat/da

Dionís Boixader Ibáñez
Departament de Tecnologia de l'Arquitectura
dionis.boixader@upc.edu
Professor/a titular d'universitat

Guillem Bosch Folch
Departament de Representació Arquitectònica
guillem.bosch@upc.edu
Professor/a associat/da

Pere Buil Castells
Departament de Projectes Arquitectònics
pere.buil@upc.edu
Professor/a associat/da

Míriam Cabanas Ballbè
Departament de Representació Arquitectònica
miriam.cabanas@upc.edu
Professor/a associat/da

Daniel Calatayud Souweine
Departament d'Urbanisme, Territori i Paisatge
daniel.calatayud@upc.edu
Professor/a associat/da

Marc Camallonga Rodriguez
Departament de Projectes Arquitectònics
marc.camallonga@upc.edu
Professor/a associat/da

Lluis Cantallops Dalmau
Departament de Tecnologia de l'Arquitectura
lluis.cantallops.dalmau@upc.edu
Professor/a associat/da

Ana Casas Portet
Departament de Tecnologia de l'Arquitectura
annacp@coac.cat
Professor/a associat/da

Helena Cepeda Martín
Departament de Teoria i Història de l'Arquitectura i Tècniques de Comunicació
helena.cepeda@upc.edu
Professor/a associat/da

Jordi Claret Marti
Departament de Projectes Arquitectònics
coqueclaret@coac.net
Professor/a associat/da

Bernat Colomé Franco
Departament de Projectes Arquitectònics
bernat.colome@upc.edu
Professor/a associat/da

Enrique Corbat Diaz
Departament de Tecnologia de l'Arquitectura
enrique.corbat@upc.edu
Professor/a associat/da

Ignacio Costales Calvo
Departament de Tecnologia de l'Arquitectura
nacho.costales@upc.edu
Professor/a lector/a


Total professors: 104
« 1 2 3 4 5 6 »

Aquesta pàgina s'actualitza quadrimestralment.